خرید سینی کابل

خرید سینی کابل

راهنمای خرید سینی کابل درب دار

خرید سینی کابل :سینی‌ کابل (Cable tray) یا سینی کابل درب دار یکی از ساده ترین و در واقع پرکاربردترین وسایل و فناوری است که امروزه در تاسیسات الکتریکی کاربرد فراوانی دارد. از این ابزار برای زیباتر کردن و تمیز نصب کردن کابل های برق استفاده می کنند.

 

همچنین از این ابزار در زمان نصب مهتابی استفاده می شود و در زیر انواع مهتابی قرار می گیرد. این ابزار در دو مدل پی وی سی یا فلزی گالوانیزه در بازار موجود می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به منظور خرید سینی‌کابل با ما همراه باشید.

سینی‌کابل سازه یا پلی است که سیم را در خود نگه می دارد و از مواد گوناگونی تهیه می‌شود. نصب سینی ها، یک محیط امن را فراهم می کند؛

زیرا در صورت نصب آنها، خطر ابتلا به برق گرفتگی وجود ندارد.

اگر قصد خرید سینی‌کابل سینی را دارید باید بدانید سینی ها به طور معمول به پهنای 50 تا 800 میلیمتر و تا یک متر ساخته میشود.

متناسب با عرض این نوع سیستم محافظ سیم و کابل، یک سری کامل تجهیزات و متعلقات نصب نظیر انواع ساپورت و سیستم های نگهدارنده ارایه میگردد.

این تجهیز برحسب نیاز از ورق های با ضخامت کمتر از 1میلیمتر تا 2.5 میلی متر و با طول استاندارد 2 و 3 متری ساخته میشوند.

سینی کابل چیست ؟

سینی‌کابل یکی از ساده ترین و پرکاربردترین ابزارهایی است که در تاسیسات الکتریکی از آن استفاده می کنند.

هدف از استفاده این ابزار، هدایت و محافظت و انتقال از سیم و کابل برق می باشد. از این رو این ابزار بر روی سقف و دیوار و زمین و زیر زمین مورد استفاده قرار می گیرد.

معمولا جنس این ابزار از آهن و با روکش گالوانیزه است. ولی اگه قصد خرید سینی کابل را دارید ، می توان سینی‌کابل از جنس استیل و آهن رنگ شده و حتی پلاستیک را در بازار تهیه نمود.

سینی کابل استیل

معمولا ساخت سینی های استیل نیز مانند هر چیزی پروسه و مراحل خاص خود را طی می کند و طی این مراحل از دستور العمل هایی استفاده می کند .اینکه سینی‌کابل به چه صورت ساخته شده و …نظر کارفرما است اما بایستی گفت که معمولا سینی ها در شاخه سه متری ساخته می شوند.

از سینی‌کابل ها برای جدا کردن کابل ها و همچنین مراقبت از کابل در مقابل گزند حوادث استفاده می شود چرا که این کابل ها نباید دردسترس باشند و باید در مقابل عوامل مضر خارجی مثل حیوانات (موش –گربه و…)سایر عوامل از این قبیل حفظ شوند.

ضخامت سینی‌کابل ها با توجه به سایز عرض آن ها تعیین می شود.

خرید انواع سینی کابل

به دلیل اینکه این ابزار کاربردهای زیادی دارد لذا انواع مختلفی از این ابزار ساخته شده است. از انواع سینی‌کابل می توان به سینی‌کابل گالوانیزه فابریک، کابل رنگی پودری استاتیک و کابل آبکاری گرم، کابل استیل و کابل پلاستیک و کابل پی وی اشاره نمود.

سینی‌کابل گالوانیزه خود دارای دو مدل گالوانیزه سرد و گالوانیزه گرم می باشد. برای تولید گالوانیزه سرد، ورق گالوانیزه فابریک را بعد از سوراخ کاری و برش کاری خم می کنند و سپس استفاده می کنند.

گالوانیزه گرم نیز را با استفاده از ورق سیاه می سازند به این صورت که پس از سوراخ کاری و برش کاری و خم کردن ورق سیاه آن را در داخل اسید، اسیدشویی می کنند. سپس برای اینکه برای مصرف آماده شود عملیات گالوازاسیون را بر روی آن انجام می دهند.

سینی‌کابل پی وی سی به دلیل داشتن ویژگی های کاربردی و منحصر به فردش در تاسیسات برق بسیار کاربرد فراوان دارد.

خرید اتصالات سینی کابل

پایه های دیواری مدلهای گوناگونی دارند و از جمله اتصالات سینی‌کابل می باشند که به منظور نصب سینی‌کابل باید از آنها بکار رود. براکت ها از جمله پایه های دیواری هستند.

به منظور منتقل کردن سینی های انتقال کابل از زیر سقف از پایه های سقفی بکار برده می شود.  همچنین پایه های سقفی از دو قسمت بیس پلیت و ستون به صورت U یا L ایجاد شده است. لازم به ذکر است ضخامت بیس پلیت اغلب مقداری بیشتر از ضخامت ستون u شکل پایه سقفی می باشد.

اغلب به منظور قرارگیری سینی‌کابل بر روی پایه سقفی از براکت بکار برده می شود که این وسیله می تواند به شکل T و یا مقطع مثلثی باشد. براکت ها را به وسیله پیچ و مهره فنردار به ستون u شکل متصل می کنند و سینی‌کابل را برروی آن می گذارند . همچنین ستون ها به شکل یک طرفه و یا دوبل به منظور قرار گرفتن دو لاین سینی‌کابل می تواند تولید شود.

در قسمت تلاقی سینی ها، برای نمونه در گوشه ها یا هنگامی که سینی ​ها از سقف به سمت پایین می آیند از زانوی 90 درجه و یا زانوی 45 درجه بکار برده می شود. زانوی 90 درجه در دو مدل زانوی 90 درجه عمودی و زانوی 90 درجه افقی تقسیم می شود. همچنین زانوی 90 درجه عمودی به دو قسمت زانوی 90 درجه عمودی بیرونی و زانوی 90 درجه عمودی داخلی طبقه بندی می شود.

اتصالات سینی کابل

استاندارد ضخامت سینی کابل

 • عرض استاندارد 15، 30، 45، 60، 75 و 90 سانتی متر
 • عمق استاندارد 7.5، 10، 12.5 و 15 سانتی متر
 • عرض استاندارد 25، 30، 45، 60، 75 و 90 سانتی متر
 • عمق استاندارد 7.5، 10، 12.5 و 15 سانتی متر
 • با طول های کوتاه تا متوسط از 150 تا 360 سانتیمتر استفاده می شود
 • عرض استاندارد 15، 30، 45، 60، 75 و 90 سانتی متر
 • عمق استاندارد 7.5، 10، 12.5 و 15 سانتی متر
 • عرض استاندارد 5، 10، 15، 20، 30، 40، 45، 50 و 60 سانتی متر
 • عمق استاندارد 2.5، 5 و 10 سانتی متر
 • عرض استاندارد 15، 22.5، 30، 45 و 60 سانتی متر
 • عمق استاندارد 7.5، 10 و 15 سانتی متر

کاربرد سینی کابل

با توجه به مزایا و ویژگی هایی که در مورد این نوع سینی ها گفته شد کاربردهای سینی‌کابل متنوع می باشد. از کاربردهای سینی‌کابل می توان به توزیع برق قدرت و سیستم کنترل و ارتباطات اشاره نمودیم.

از آنجایی که این ابزار می تواند مجموعه ای از کابل ها را به صورت منظم و تحت محافظت خود در خود جای دهد لذا در مکان های مختلف اعم از ساختمان های مسکونی و شرکت ها و کارخانجات و تولیدی ها و در کل مکان هایی که دارای تعداد زیادی دستگاه ها و راه های ارتباطی هستند لذا استفاده از این ابزار بسیار مناسب و به صرفه است.

از دیگر کاربردهای سینی‌کابل استفاده از آن در کابل کشی شبکه های اینترنت و مدیریت شبکه برق می باشد. از ویژگی های این ابزار این است که با توجه به حجم های مختلف کابل ها دارای اندازه های مختلفی است. این تنوع در اندازه سبب شده که این ابزار در مجموعه های بزرگی مثل مکان های صنعتی که دارای دستگاه های برقی زیادی هستند به کار برده شود. این ابزار نوعی میانبر برای سیستم کابل کشی ساختمان ها می باشد.

ویژگی سینی‌کابل

سینی‌کابل در خود متعلقاتی اعم از رابط، کابل، درب، نردبان، زانویی و … را دارد. این متعلقات عبارتند از: درب، رابط، نردبان، کابل، زانویی، ساپورت، سه راهی و چهارراهی، مهره و واشر و پیچ کله قارچی

سینی‌کابل توانایی تحمل وزن بالا را داشته و در اندازه و سایزهای مختلف موجود است. این سینی در برابر ضربه از خود مقاومت نشان می دهد و عمر نسبتا بالایی دارد. سینی‌کابل برای مناطق های مطوب نیز مناسب می باشد.

فروشگاه تک سینی کابل  عرضه کننده انواع سینی‌کابل و تجهیزات و قطعات سینی‌کابل  در ابعاد و اندازه های گوناگون با قیمت مناسب می باشد. برای خرید به فروشگاه ما مراجعه فرمایید.

خرید سینی کابل

جنس رایج سینی کابل

در بین مواد اولیه مختلف، پلاستیک تقویت شده با فایبرگلاس که بیشتر با نام FRP شناخته می شود، بهترین نوع مواد سینی‌کابل محسوب می شود.

FRP در برابر برق و گرما مقاوم است و به همین دلیل سینی های کابل FRP برای استفاده بی خطر هستند.

 • سینی‌کابل از جنس فولاد ضد زنگ
 • سینی‌کابل از جنس آلومینیوم
 • سینی‌کابل از جنس فایبر گلاس
 • سینی‌کابل از جنس فولاد کم کربن

 

مزیت استفاده از سینی‌کابل

خرید سینی های کابل به عنوان جایگزینی برای سیم کشی باز یا سیستم های لوله کشی برق استفاده می شوند و معمولاً برای مدیریت هدایت کابل ها در ساخت و ساز تجاری و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

خرید سینی های کابل به طور خاص، در مواردی که تغییرات در یک سیستم سیم کشی قابل پیش بینی باشد مفید هستند. به این دلیل که کابل های جدید را می توان با قرار دادن در سینی‌کابل موجود به جای کشیدن آنها از طریق یک لوله جدید، اجرا نمود.

سینی کابل FRP

سینی‌کابل ها با موفقیت سیم های برقی را از یک مکان به مکان دیگر منتقل می کنند. سینی های FRP دارای برخی از ویژگی های شگفت انگیز مانند دوام، استحکام، بدون خوردگی و غیره هستند.سینی های کابل قادر به پشتیبانی از انواع سیم کشی مانند:

 • خطوط ولتاژ بالا
 • خطوط توزیع برق
 • خطوط نوری
 • خطوط مخابرات و کنترل

سینی کابل کف جامد

این سینی با روکش و کف جامد بیشترین محافظت را در حفظ کابل ها دارد. معمولا در این نوع سینی ها، سیم های برقی با دهانه پنج تا دوازده پا و با پشتیبانی کوتاه و متوسط نصب می شوند. از آنجا که در سینی های کف جامد تهویه مطبوع نیست، برای مقاصد حرارتی کمتر استفاده می شود

سینی کابل کانال

از سینی‌کابل کانال در تاسیساتی استفاده می شود که کابل ها از طریق دهانه های تهویه خارج می شوند و کانال کابل یا کابل ها تا حدودی تحت لرزش قرار دارند.سینی‌کابل کانال از طول 1.5 تا 3 متر پشتیبانی می کند.

سینی‌کابل کانال برای نصب با تعداد محدود سینی ها استفاده می شود. عرض استاندارد آن در سیستم های فلزی 3 ، 4 و 6 اینچ و در سیستم های غیرفلزی حداکثر 8 اینچ است. همچنین طول استاندارد آن 10 ، 12 ، 20 و 24 فوت می باشد.

سینی کابل ریلی منفرد(ستون فقرات)

این کابل می تواند یک سینی یا بیشتر، پشتیبانی مرکزی یا دیوار ثابت داشته باشد.  برای ورود و خروج از سیستم حداکثر کابل قلعه آزادی و برای کابل های با ولتاژ کم استفاده می شود.

اجزای سینی کابل

اجزای سینی کابل 

 1. زانویی‌ها
 2. سه راهی‌ها
 3. ساپورت‌های دیواری
 4. ساپورت‌های سقفی
 5. مفصل‌ها
 6. ردیوسر‌ها

زانویی سینی کابل

یکی از انواع پرکاربرد اتصالات و اجزای سینی‌کابل ، زانویی ها هستند.

به طور کلی زانویی ها در دو صورت ۹۰ درجه و ۴۵ درجه تولید می شوند.

به این ترتیب امکان تغییر جهت های ۹۰ درجه و ۴۵ درجه برای سینی کابل به وجود می آید.

سه راهی سینی کابل

یکی دیگر از اجزای سینی‌کابل، سه راهی ها هستند.

زمانی که بخواهیم از مسیر از سینی‌کابل انشعاب بگیریم و یا آنکه دو مشیر سینی‌کابل را با هم ادغام کنیم، می توان از این نوع از اتصالات سینی‌کابل استفاده کرد.

ساپورت دیواری سینی کابل

یکی دیگر از اجزای سینی‌کابل، ساپورت‌های دیواری هستند.

این دسته از اجز‌ا‌ی سینی‌کابل، وظیفه دارند تا نصب سینی‌کابل را در مکان هایی که به سقف مناسبی دسترسی وجود ندارد، آسان تر کنند.

این دسته از تجهیزات سینی‌کابل ها را به دیوار جانبی متصل می کنند.

ساپورت سقفی سینی‌کابل

یکی دیگر از اجزای سینی‌کابل که نقش بسیار مهمی را در نصب سینی‌کابل و خرید سینی کابل ایفا می کند، ساپورت های سقفی هستند.

این نوع از اتصالات سینی‌کابل از طریق پیچ متری به سقف متصل می شوند.

به این ترتیب می توان سینی‌کابل را در فاصله های معینی از سقف نصب کرد.  از آنجایی که این نوع از اتصالات از طریق پیچ متری به سقف متصل می شوند، سقف باید مقاومت بسیار زیادی داشته باشد تا وزن سینی‌کابل را تحمل کند.

به همین دلیل عمدتا در مکان هایی از ساپورت سقفی استفاده می شود که سقف بتنی با عرشه فولادی داشته باشند.

به طور کلی ساپورت های سقفی به دو دسته ساپورت های U شکل و ساپورت های T شکل تقسیم بندی می شوند.

 مفصل سینی کابل

دسته دیگر از اجزای به کار رفته در سینی‌کابل ها، مفصل ها هستند.

همانطور که می‌دانید سینی‌کابل ها در ابعاد و اندازه های معینی تولید میشوند.

در صورتی که محیط مورد نظر از طول بسیار زیادی برخوردار باشد، به ناچار باید سینی‌کابل ها را به یکدیگر متصل کرد.

مفصل‌ها به گونه ای طراحی شده اند که سینی‌کابل های هم اندازه را به یکدیگر متصل می کنند.

ردیوسر سینی‌کابل

در صورتی که تعداد سیم ها و کابل های عبوری افزایش پیدا کند، باید سطح مقطع سینی‌کابل افزایش پیدا کند تا میزان تماس هوا با کابل ها کاهش پیدا نکند.

همچنین در صورتی تعداد کابل ها و سیم ها کاهش پیدا کند، برای کاهش هزینه ها باید سطح سینی‌کابل ها کوچکتر شود.

در چنین شرایطی برای اتصال دو سینی‌کابل که یکی دارای سطح بزرگتر و دیگری دارای سطح کوچکتری است از ردیوسر استفاده می شود.

دیوایدر سینی کابل (جدا کننده سینی )

یکی از متعلقات سینی‌کابل همان دیوایدر سینی‌کابل است  چرا که دیوایدر مکمل سینی است که برای جداسازی ردیف های کابل تعبیه شده است  جنس دیوایدر  سینی‌کابل اصولا از جنس همان سینی‌کابل است و به همان میزان ضخیم است و به سینی‌کابل متصل می گردد نحوه ی اتصال آنها با یکدیگر  به وسیله پیج ویا به صورت دستی به کمک جوشکاری است . برای تولید این محصول اصولا از ورق گالوانیزه استفاده می شود . دیوایدر  سینی‌کابل نیز در سایز های مختلفی تولید می شود .دیوایدر سینی‌کابل معمولا به میزانی از خود سینی‌کابل نازکتر تولید می شود اما نمی توان آن را ضخیم ندانست.

برای تهیه ی دیوایدر  سینی‌کابل بایستی عرض سینی‌کابل گالوانیزه  -ارتفاع سینی –طول سینی کابل –ضخامت ورق سینی –ضخامت خود ورق دیوایدر و نوع گالوانیزه را در نظر گرفت .

 

انواع دیوایدر سینی‌کابل 

 • دیوایدر جوش شده به سینی‌کابل
 • دیوایدر پیچ شده
 • دیوایدر خم فابریک

 کاربرد دیوایدر سینی پانچ دار: گاهی کابل ها دارای گرما هستند و دقیقا در این زمان می خواهند آنها را در سینی قرار بدهند به خاطر همین دلیل از دیوایدر سینی پانچ دار استفاده می شود  که با داشتن سوراخ هایی روی بدنه باعث گردش هوا و خنک ماندن کابل ها می شود.

 

 لزوم وجود جدا کننده سینی‌کابل 

یکی دیگر از تجهیزات سینی‌کابل ها جدا کننده سینی‌کابل است که جز ابزارهای جانبی محسوب می شود و برای جداسازی دو فضا در سینی از آن استفاده می شود این جدا کننده می تواند عملکرد قسمت ها را نیز از یکدیگر تمیز دهد نظمی را در کارکرد بخش های مختلف نثار کند.سایز جدا کننده از نظر طول آن دقیقا برابر با طول سینی‌کابل است و قسمت جدا کننده سینی به وسیله ی تعدادی پیچ به آن متصل می شود سینی‌کابل در واقع شرایطی را برای قرار گیری سیم های کابل موجود در فضای مورد نظر (ساختمان ها ومحیط های دیگر) فراهم می کند و روی زمین –دیوار و سطوحی از این قبیل نصب می شود مسیری برای عبور سیم ها را به وجود می آورد.