خرید سینی کابل | خرید انواع تجهیزات سینی کابل (ارزان)

خرید سینی کابل

راهنمای خرید سینی کابل

به طور خلاصه در ابتدا می توان گفت که سینی کابل یکی از ساده ترین و در واقع پرکاربردترین وسایل و فناوری است که امروزه در تاسیسات الکتریکی کاربرد فراوانی دارد. از این ابزار برای زیباتر کردن و تمیز نصب کردن کابل های برق استفاده می کنند. همچنین از این ابزار در زمان نصب مهتابی استفاده می شود و در زیر انواع مهتابی قرار می گیرد. این ابزار در دو مدل پی وی سی یا فلزی گالوانیزه در بازار موجود می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به منظور خرید سینی کابل با ما همراه باشید.

سینی کابل چیست ؟

در پاسخ به این سوال که سینی کابل چیست باید گفت همان طور که در بالا نیز اشاره نمودیم سینی کابل یکی از ساده ترین و پرکاربردترین ابزارهایی است که در تاسیسات الکتریکی از آن استفاده می کنند. هدف از استفاده این ابزار، هدایت و محافظت و انتقال از سیم و کابل برق می باشد. از این رو این ابزار بر روی سقف و دیوار و زمین و زیر زمین مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا جنس این ابزار از آهن و با روکش گالوانیزه است. ولی اگه قصد خرید سینی کابل را دارید ، می توان سینی کابل از جنس استیل و آهن رنگ شده و حتی پلاستیک را در بازار تهیه نمود.

خرید سینی کابل

موارد استفاده از سینی کابل

از این نوع ابزار برای سیم کشی ساختمان ها استفاده می کنند. از این ابزار به منظور حمایت از کابل های الکتریکی عایق شده استفاده می شود. همان طور که در بالا نیز اشاره نمودیم از سینی کابل به منظور زیباسازی و مرتب کردن کابلکشی های زیاد ساختمان ها استفاده می کنند لذا می توان گفت که این ابزار یکی از بهترین جایگزین ها برای سیم کشی روکار است.

خرید سینی کابل

مزایای خرید سینی کابل

جاگذاری سیم ها در سینی کابل به این صورت است که کابل ها باید در تمام مسیر از درون این سینی عبور کنند و حرکت آن ها عمودی نیز می باشد. از این رو از مزایای سینی کابل این است که علاوه بر جاگذاری مجموعه زیادی سیم و حفاظت از این سیم ها سبب می شود که سیم ها به طور منظم عبور کنند. از دیگر مزایای این ابزار این است که سبب شده دسترسی به سیم کشی ساختمان و مجموعه ﺁسان تر باشد. همچنین زمانی که نیاز باشد بخشی از سیم کشی ساختمان تعویض یا تعمیر شود وجود این ابزار بسیار کاربردی می شود و این کار را بسیار ﺁسان می کند.

از این رو می توان گفت که سینی کابل یک محافظ مکانیکی است که می تواند یک مسیر کامل برای عبور مجموعه ای از کابل های برق و تلفن و .. را بر روی سقف و دیوار و زمین و حتی زیر زمین ایجاد کند. این ابزار را از جنس های مختلف مانند آلومینیوم و فولاد ضد زنگ و فولاد گالوانیزه و پلاستیک فشرده و در برخی مواقع از شیشه نشکن ساخته می شود.

سینی کابل

خرید انواع سینی کابل

به دلیل اینکه این ابزار کاربردهای زیادی دارد لذا انواع مختلفی از این ابزار ساخته شده است. از انواع سینی کابل می توان به سینی کابل گالوانیزه فابریک، کابل رنگی پودری استاتیک و کابل آبکاری گرم، کابل استیل و کابل پلاستیک و کابل پی وی اشاره نمود. سینی کابل گالوانیزه خود دارای دو مدل گالوانیزه سرد و گالوانیزه گرم می باشد. برای تولید گالوانیزه سرد، ورق گالوانیزه فابریک را بعد از سوراخ کاری و برش کاری خم می کنند و سپس استفاده می کنند. گالوانیزه گرم نیز را با استفاده از ورق سیاه می سازند به این صورت که پس از سوراخ کاری و برش کاری و خم کردن ورق سیاه آن را در داخل اسید، اسیدشویی می کنند. سپس برای اینکه برای مصرف آماده شود عملیات گالوازاسیون را بر روی آن انجام می دهند.

سینی کابل پی وی سی به دلیل داشتن ویژگی های کاربردی و منحصر به فردش در تاسیسات برق بسیار کاربرد فراوان دارد.

کاربردهای سینی کابل

با توجه به مزایا و ویژگی هایی که در مورد این نوع سینی ها گفته شد کاربردهای سینی کابل متنوع می باشد. از کاربردهای سینی کابل می توان به توزیع برق قدرت و سیستم کنترل و ارتباطات اشاره نمودیم. از آنجایی که این ابزار می تواند مجموعه ای از کابل ها را به صورت منظم و تحت محافظت خود در خود جای دهد لذا در مکان های مختلف اعم از ساختمان های مسکونی و شرکت ها و کارخانجات و تولیدی ها و در کل مکان هایی که دارای تعداد زیادی دستگاه ها و راه های ارتباطی هستند لذا استفاده از این ابزار بسیار مناسب و به صرفه است. از دیگر کاربردهای این ابزار تعمیر و تعویض راحت بخشی از سیم کشی ساختمان است. این ابزار می تواند کابل ها و سیم ها را به صورت ایمن در ساختمان ها نگهداری کند.

از دیگر کاربردهای سینی کابل استفاده از آن در کابل کشی شبکه های اینترنت و مدیریت شبکه برق می باشد. از ویژگی های این ابزار این است که با توجه به حجم های مختلف کابل ها دارای اندازه های مختلفی است. این تنوع در اندازه سبب شده که این ابزار در مجموعه های بزرگی مثل مکان های صنعتی که دارای دستگاه های برقی زیادی هستند به کار برده شود. این ابزار نوعی میانبر برای سیستم کابل کشی ساختمان ها می باشد.

خرید سینی کابل

ویژگی های خرید سینی کابل

سینی کابل در خود متعلقاتی اعم از رابط، کابل، درب، نردبان، زانویی و … را دارد. این متعلقات عبارتند از: درب، رابط، نردبان، کابل، زانویی، ساپورت، سه راهی و چهارراهی، مهره و واشر و پیچ کله قارچی

سینی کابل توانایی تحمل وزن بالا را داشته و در اندازه و سایزهای مختلف موجود است. این سینی در برابر ضربه از خود مقاومت نشان می دهد و عمر نسبتا بالایی دارد. سینی کابل برای مناطق های مطوب نیز مناسب می باشد.

×

سلام!

برای برقراری ارتباط با پشتیبانی تک سینی کابل، بر روی کادر زیر کلیک کنید.

×