خرید نردبان کابل

نردبان کابل چیست؟

نردبان کابل یکی از تجهیزات پرکاربرد در صنعت برق و در صنایع مختلف به شمار می رود . وسیله ای است که می توان با استفاده از آن سیم و کابل های زیادی را از یک مسیر مشخص و به صورت مرتب شده عبور داد. با استفاده از نردبان کابل می توان کابل ها و سیم ها را مخصوصاً در مسیرهای عمودی به بدنه آن محکم کرد.

البته هم برای عبور از مسیرهای عمودی و هم برای عبور سیم ها و کابل ها از مسیر های افقی استفاده از نردبان کابل کاربرد فراوانی دارد. تولید و مونتاژ نردبان کابل به عواملی چون حجم کابل ها ، محل مورد استفاده ، عرض و ضخامت و نوع کابل بستگی دارد. بیشترین استفاده از این وسیله در سیستم برق رسانی و کابل کشی مراکز صنعتی ، برج های مسکونی ، تجاری و کارخانجات می باشد.

مخصوصاً اگر مسیری که قرار است کابل کشی شود طولانی باشد نردبان‌کابل گزینه مطمئن و مورد اعتماد برای عبور سیم ها و کابل ها هستند. همچنین هیچ گونه محدودیتی از نظر حجم کابل ها وجود ندارد .

اگر در پروژه ای به کابل هایی با حجم زیاد سر و کار دارید و ایمنی و سرعت اجرای پروژه برای شما مهم است ، توصیه می شود که از نردبان های کابل برای مرتب کردن و کابل کشی استفاده شود.

 مزایای استفاده از نردبان کابل

استفاده از نردبان‌کابل روشی آسان و مرتب برای سازمان دهی سیم ها و کابل های برق می باشد. از قابلیت های خوب این وسیله این است که می توان تک تک کابل ها و یا سیم ها را به تنه نردبان بست . نکته ای که وجود دارد این است که بیشتر برای انتقال کابل ها از نردبان های کابل استفاده شود و سیم های تک رشته را از طریق آن عبور ندهید.

نوع گالوانیزه نردبان های کابلی برای محیط های مرطوب توصیه می شود. اندازه ای که پله ها در یک نردبان‌کابل نسبت به هم قرار دارند از نظر استاندارد 25 سانتی متر است. برای نمونه اگر یک نردبان  داشته باشید که دارای طول سه متر است در این صورت شما ده پله در این نردبان خواهید داشت.

از ویژگی های خوب استفاده از نردبان‌کابل در برق کشی و انتقال سیم های برق این است که به دلیل این فاصله های زیاد بین پله ها جریان هوا به خوبی از بین کابل های برق عبور می کند و بنابراین کابل های برق گرم نمی شوند و این ویژگی می تواند باعث دوام بیشتر سیم ها و کابل هایی که از نردبان‌کابل برای مرتب کردن آن ها و عبور آنها از مسیر های مشخص استفاده شده است باشد.

از دیگر مزیت ها توانایی دید داشتن مناسب آن در مکان هایی است که نصب می شوند این عامل در هنگام بروز مشکلات در کابل ها و سیم ها باعث سریعتر کردن روند اصلاح و تعمیر می شود.

دسترسی راحت به نردبان‌کابل باعث حذف و اضافه کردن کابل ها به نردبان‌کابل را  نیز راحت تر  می کند.

کابل ها در سه  دسته سبک متوسط و سنگین تولید و عرضه می شوند در نتیجه برای انتخاب نردبان‌کابل مناسب باد به وزنی که می تواند نردبان‌کابل تحمل کند ،دقت داشت.

نردبان کابل

سیستم نگه دارنده

علاوه بر اهمیتی که به تحمل بار توسط نردبان‌کابل می دهید در  انتخاب کابل های نگه دارنده اش نیز باید توجه بسیار داشت تا بتواند بار وارد شده را تحمل کند

سیستم نگه دارنده نردبان‌کابل ها علاوه بر داشتن ظاهر مناسب باید از استحکام کافی برخوردار باشند تا با گذشت زمان  به دلیل شرایط جوی و محیطی و اضافه شدن کابل ها و سیم ها باعث تغییر شکل نردبان‌کابل نشوند.

ستون ها و بازو های  نگهدارنده سینی کابل و نردبان‌کابل از جنس  ورق گالوانیزه فابریک یا گرم با ضخامت 2، 2.5 ، 3 میلی متر ساخته می شود.

طراحی، ساخت و محاسبه سیستم های نگه دارنده نردبان‌کابل بر اساس عواملی مانند تعداد کابل،نوع کابل ،شرایط محیطی انجام می پذیرد

ورق های مورد استفاده برای ساخت نردبان‌کابل ها  باید یا به صورت گالوانیزه باشند و یا ورق های فولادی که پس از عملیات برش ، پانچ ، وخمکاری به صورت گرم عمقی گالوانیزه می شوند .

کاربرد نردبان کابل

کاربردهای گسترده ای را می توان برای این ابزار متصور شد. در صنایع بزرگ و کوچک در کارخانجات و مجتمع های بزرگ مسکونی ، تجاری و اداری استفاده از این ابزار برای مرتب کردن و نظم دادن به کابل ها و عبور از مسیرهای عمودی و افقی بسیار رواج دارد. استفاده از این وسیله در حفظ و دوام سیم ها و کابل های برق که در مسیرها و مکان های مختلفی قرار دارند موثر است.

همچنین در مسافت های طولانی در صنایع و کارخانجات و مجتمع های تجاری و مسکونی  برای این که بتوان از سیم های برق محافظت لازم را به عمل آورد و برای تامین ایمنی بالا نردبان های کابل مورد استفاده قرار می گیرند.

یکی دیگر از کاربردهایی که  دارد این است که تعمیر کابل ها و عیب یابی و پشتیبانی را بسیار آسان می کند. همچنین ایمنی لازم را برای تعمیرکار فراهم می آورد. بیشترین کاربرد نردبان های کابل در فضاهایی که دارای سقف هستند و به عبارتی در محوطه های داخلی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند.

در ادامه ،نردبان‌کابل برای نصب کابل کامپیوتر ، کابل های ارتباطی ، کابل های ترموکوپل و کابل های کنترل از سیستم های بسیار حساس است .

نردبان‌کابل برای نصب کابل های قطر بزرگ ، به ویژه ولتاژ بالا ، کم ولتاژ و کابل های برق قابل استفاده می شود .

برای خرید نردبان‌ کابل چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

خوب است با یک سری نکات لازم برای خرید آن نیز آشنا شوید . برای خرید نردبان‌کابل مناسب برای کار شما توجه به نکات زیر بسیار مهم و ضروری است .

–      باید در خرید نردبان های کابل مقدار وزنی که می تواند تحمل کنند را مد نظر قرار دهید.

–      بررسی کنید که این وسیله چه نوع کابل و چه تعداد کابل را می تواند پشتیبانی کند.

–      چه میزان وزن را می تواند تحمل کند.

–      آیا راه اندازی آن و سرعت نصب آن بالا است؟

–      بررسی میزان خمیدگی و شعاع کابل و نردبان در هنگام خرید بسیار مهم است.

–      باید ببینید که در مقابل خوردگی و سایش نردبانی که قرار است بخرید مقاومت لازم را دارد یا نه

–      همچنین بررسی کنید که این ابزار دارای قابلیت بسط پذیری باشد.

انواع اتصالات نردبان‌ کابل

 1. زانوی نردبان 90 درجه       کاربرد : تغییر زاویه 90 درجه
 2. سه راه نردبانهای کابل         کاربرد : تغییر مسیر در دو جهت مختلف
 3. زانوی نردبان 45 درجه       کاربرد : تغییر زاویه 45 درجه
 4. چهارراه نردبان‌کابل           کاربرد : تقاطع مسیر کابل کشی
 5. تبدیل نردبانهای کابل           کاربرد : تغییر عرض مسیر نردبانها
 6. سینی کابل کش                  کاربرد : انتقال حجم زیاد کابل های مخابراتی
 7. درپوش نردبانهای کابل       کاربرد : حفاظت کابل نصب شده روی نردبان

مشخصات نردبان‌ کابل

ساخت نردبان های کابل در عرض های 100-150-200-250-300-400-500-600-700-800- میلیمتر انجام میشود.

از این رو با توجه به عرض نردبانهای کابل ،رابط و ساپورت نردبان‌کابل ساخته میشود

ضخامت ورق ها 0.7 میکرون تا 3  میلی متر می باشد .

نوع پوشش نردبان کابل 

-گالوانیزه گرم

-گالوانیزه فابریک

-رنگ کوره ای

مدل های مختلف نردبان کابل

سینی های کابل برای اینکه بتوانند وزن و فشار سیم های زیاد را تحمل کنند معمولا از جنس فلز هستند. مدل های مختلفی هم برای خریداران در نظر گرفته شده است که عبارتند از:

• نردبان کابل های آلومینیومی
• نردبان کابل های گالوانیزه
• نردبان کابل های FRP

ویژگی های نردبان کابل

 1. نردبان کابل بدون در پوش، حداکثر جریان هوا را از خود عبور می‌دهد. این ویژگی باعث خروج گرمای تولیدی و خنک شدن کابل‌ها می‌شود. در این شرایط، گرمای تولید شده به هیچ‌ وجه از حداکثر مجاز تجاوز نخواهد کرد و از فرسودگی سریع کابل‌‎ها در اثر گرمای زیاد جلوگیری خواهد شد.
 2. ورود و خروج کابل‌ها از زیر یا روی نردبان کابل امکان‌پذیر است. در محل‌هایی که کابل‌‌ها وارد لوله شده یا از آن خارج می‌شوند
 3. در نردبان کابل رطوبت جمع نمی‌شود.
 4. در مواقعی که با کمبود فضا مواجه می‌شویم استفاده از نردبان کابل به دلیل عبور دست از زیر باعث ساده تر شدن نصب می‌گردد.
 5. رایج ترین فاصله بین پله های نردبان 9 اینچ می‌باشد که برای نصب انواع کابل مناسب می‌باشد و از افتادگی نمایان کابل ها جلوگیری میکند.

دلایل خرید نردبان کابل

سینی کابل و نردبان کابل دو ابزاری هستند که در پروژه های عمرانی و ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند. معماران و طراحان معمولا از این ابزارها برای ایجاد یک مسیر مشخص و مرتب برای عبور سیم های فراوان استفاده می کنند. در صورتی که بتوانید یک خرید مطئمن و درست داشته باشید می توانید خود را از مزایای زیر بهره مند کنید:

• کاهش هزینه ها
• صرفه جویی در زمان
• صرفه جویی در فضای اشغالی
• افزایش امنیت کابل های ساختمان
• راحتی مدیریت و نگهداری از سیم ها

اولین و مهمترین نکته که ما را به خریدن سینی کابل ترغیب می کند سهولت مدیریت و نگهداری از سیم ها به کمک آن ها است. در هر جایی از نردبان می توانیم سیمی را به آن وارد و یا از آن خارج کنیم. به دلیل ساختار مهندسی شده و ایده آل آن ها، جریان هوا به راحتی در بین سیم ها جریان پیدا می کند. همین امر مانع داغ شدن بیش از حد سیم ها می شود. نردبان کابل بخرید تا از سیم ها در برابر اشعه های مخرب UV، یخ زدن و خراب شدگی محافظت می کنیم. فضای کمی که اشغال می کنند هم دلیل دیگری برای محبوبیت روز افزون آن ها است.

به علت نوسانات قیمت ارز قیمت محصولات نوسان داشته برای قیمت دقیق نردبان کابل و مشاوره خرید با شماره تماس:02133910646 تماس بگیرید.

لیست قیمت نردبان کابل

اقدامات لازم قبل از خرید نردبان کابل

نکاتی که باید به آن‌ها توجه کنید و با رعایت کردن آن‌ها مطمئن باشید خرید شما درست است به شرح زیر است:

1 .  بررسی محیط

بهتر است تا محیطی که قرار است سینی کابل در آن نصب شود را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم. انجام دادن چنین کاری باعث می شود تا فضای اشغالی و همچنین ارتفاع مورد نیاز نردبان کابل مشخص شود.

2 . تشخیص و رفع تمامی مخاطرات ایمنی

باید بررسی کنیم که آیا در محیط امکان رخ دادن آتش سوزی و یا آسیب به سیم ها وجود دارد یا خیر. ورود گرد و غبار، نشتی و وجود هر گونه مخاطره ای که امنیت ساکنین و سیم ها را به خطر می اندازد باید قبل از خرید نردبان کابل رفع شود.

3 . تعیین مسیرهای کابل کشی

پیش از شروع مراحل نصب باید مشخص کنیم که سیم ها دارای چه مبدا و چه مقصدی هستند. اینکار موجب می شود تا نیاز ما برای خرید سه راهی، چهار راهی، زانویی و هر گونه اتصالات اضافه روشن و واضح شود.