خرید نردبان کابل | انواع نردبان کابل + لیست قیمت + فروش

نردبان کابل و کاربرد های آن

نردبان کابل چیست؟

نردبان کابل یکی از تجهیزات پرکاربرد در صنعت برق و در صنایع مختلف به شمار می رود . وسیله ای است که می توان با استفاده از آن سیم و کابل های زیادی را از یک مسیر مشخص و به صورت مرتب شده عبور داد. با استفاده از نردبان کابل می توان کابل ها و سیم ها را مخصوصاً در مسیرهای عمودی به بدنه آن محکم کرد.

البته هم برای عبور از مسیرهای عمودی و هم برای عبور سیم ها و کابل ها از مسیر های افقی استفاده از نردبان کابل کاربرد فراوانی دارد. تولید و مونتاژ نردبان کابل به عواملی چون حجم کابل ها ، محل مورد استفاده ، عرض و ضخامت و نوع کابل بستگی دارد. بیشترین استفاده از این وسیله در سیستم برق رسانی و کابل کشی مراکز صنعتی ، برج های مسکونی ، تجاری و کارخانجات می باشد.

مخصوصاً اگر مسیری که قرار است کابل کشی شود طولانی باشد نردبان‌کابل گزینه مطمئن و مورد اعتماد برای عبور سیم ها و کابل ها هستند. همچنین هیچ گونه محدودیتی از نظر حجم کابل ها وجود ندارد .

اگر در پروژه ای به کابل هایی با حجم زیاد سر و کار دارید و ایمنی و سرعت اجرای پروژه برای شما مهم است ، توصیه می شود که از نردبان های کابل برای مرتب کردن و کابل کشی استفاده شود.

 مزایای استفاده از نردبان کابل

استفاده از نردبان کابل روشی آسان و مرتب برای سازمان دهی سیم ها و کابل های برق می باشد. از قابلیت های خوب این وسیله این است که می توان تک تک کابل ها و یا سیم ها را به تنه نردبان بست . نکته ای که وجود دارد این است که بیشتر برای انتقال کابل ها از نردبان های کابل استفاده شود و سیم های تک رشته را از طریق آن عبور ندهید.

نوع گالوانیزه نردبان های کابلی برای محیط های مرطوب توصیه می شود. اندازه ای که پله ها در یک نردبان کابل نسبت به هم قرار دارند از نظر استاندارد 25 سانتی متر است. برای نمونه اگر یک نردبان  داشته باشید که دارای طول سه متر است در این صورت شما ده پله در این نردبان خواهید داشت.

از ویژگی های خوب استفاده از نردبان‌کابل در برق کشی و انتقال سیم های برق این است که به دلیل این فاصله های زیاد بین پله ها جریان هوا به خوبی از بین کابل های برق عبور می کند و بنابراین کابل های برق گرم نمی شوند و این ویژگی می تواند باعث دوام بیشتر سیم ها و کابل هایی که از نردبان‌کابل برای مرتب کردن آن ها و عبور آنها از مسیر های مشخص استفاده شده است باشد.

از دیگر مزیت ها توانایی دید داشتن مناسب آن در مکان هایی است که نصب می شوند این عامل در هنگام بروز مشکلات در کابل ها و سیم ها باعث سریعتر کردن روند اصلاح و تعمیر می شود.

دسترسی راحت به نردبان‌کابل باعث حذف و اضافه کردن کابل ها به نردبان‌کابل را  نیز راحت تر  می کند.

کابل ها در سه  دسته سبک متوسط و سنگین تولید و عرضه می شوند در نتیجه برای انتخاب نردبان کابل مناسب باد به وزنی که می تواند نردبان کابل تحمل کند ،دقت داشت.

نردبان کابل

سیستم نگه دارنده

علاوه بر اهمیتی که به تحمل بار توسط نردبان‌کابل می دهید در  انتخاب کابل های نگه دارنده اش نیز باید توجه بسیار داشت تا بتواند بار وارد شده را تحمل کند

سیستم نگه دارنده نردبان‌کابل ها علاوه بر داشتن ظاهر مناسب باید از استحکام کافی برخوردار باشند تا با گذشت زمان  به دلیل شرایط جوی و محیطی و اضافه شدن کابل ها و سیم ها باعث تغییر شکل نردبان‌کابل نشوند.

ستون ها و بازو های  نگهدارنده سینی کابل و نردبان کابل از جنس  ورق گالوانیزه فابریک یا گرم با ضخامت 2، 2.5 ، 3 میلی متر ساخته می شود.

طراحی، ساخت و محاسبه سیستم های نگه دارنده نردبان کابل بر اساس عواملی مانند تعداد کابل،نوع کابل ،شرایط محیطی انجام می پذیرد

ورق های مورد استفاده برای ساخت نردبان‌کابل ها  باید یا به صورت گالوانیزه باشند و یا ورق های فولادی که پس از عملیات برش ، پانچ ، وخمکاری به صورت گرم عمقی گالوانیزه می شوند .

خرید نردبان کابل

 نردبان کابل چه کاربردی دارد؟

کاربردهای گسترده ای را می توان برای این ابزار متصور شد. در صنایع بزرگ و کوچک در کارخانجات و مجتمع های بزرگ مسکونی ، تجاری و اداری استفاده از این ابزار برای مرتب کردن و نظم دادن به کابل ها و عبور از مسیرهای عمودی و افقی بسیار رواج دارد. استفاده از این وسیله در حفظ و دوام سیم ها و کابل های برق که در مسیرها و مکان های مختلفی قرار دارند موثر است.

همچنین در مسافت های طولانی در صنایع و کارخانجات و مجتمع های تجاری و مسکونی  برای این که بتوان از سیم های برق محافظت لازم را به عمل آورد و برای تامین ایمنی بالا نردبان های کابل مورد استفاده قرار می گیرند.

یکی دیگر از کاربردهایی که  دارد این است که تعمیر کابل ها و عیب یابی و پشتیبانی را بسیار آسان می کند. همچنین ایمنی لازم را برای تعمیرکار فراهم می آورد. بیشترین کاربرد نردبان های کابل در فضاهایی که دارای سقف هستند و به عبارتی در محوطه های داخلی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند.

در ادامه ،نردبان‌کابل برای نصب کابل کامپیوتر ، کابل های ارتباطی ، کابل های ترموکوپل و کابل های کنترل از سیستم های بسیار حساس است .

نردبان‌کابل برای نصب کابل های قطر بزرگ ، به ویژه ولتاژ بالا ، کم ولتاژ و کابل های برق قابل استفاده می شود .

برای خرید نردبان‌کابل چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

خوب است با یک سری نکات لازم برای خرید آن نیز آشنا شوید . برای خرید نردبان‌کابل مناسب برای کار شما توجه به نکات زیر بسیار مهم و ضروری است .

–      باید در خرید نردبان های کابل مقدار وزنی که می تواند تحمل کنند را مد نظر قرار دهید.

–      بررسی کنید که این وسیله چه نوع کابل و چه تعداد کابل را می تواند پشتیبانی کند.

–      چه میزان وزن را می تواند تحمل کند.

–      آیا راه اندازی آن و سرعت نصب آن بالا است؟

–      بررسی میزان خمیدگی و شعاع کابل و نردبان در هنگام خرید بسیار مهم است.

–      باید ببینید که در مقابل خوردگی و سایش نردبانی که قرار است بخرید مقاومت لازم را دارد یا نه

–      همچنین بررسی کنید که این ابزار دارای قابلیت بسط پذیری باشد.

خرید نردبان کابل

انواع اتصالات نردبان‌کابل

  1. زانوی نردبان 90 درجه       کاربرد : تغییر زاویه 90 درجه
  2. سه راه نردبانهای کابل         کاربرد : تغییر مسیر در دو جهت مختلف
  3. زانوی نردبان 45 درجه       کاربرد : تغییر زاویه 45 درجه
  4. چهارراه نردبان‌کابل           کاربرد : تقاطع مسیر کابل کشی
  5. تبدیل نردبانهای کابل           کاربرد : تغییر عرض مسیر نردبانها
  6. سینی کابل کش                  کاربرد : انتقال حجم زیاد کابل های مخابراتی
  7. درپوش نردبانهای کابل       کاربرد : حفاظت کابل نصب شده روی نردبان

مشخصات نردبان‌کابل :

ساخت نردبان های کابل در عرض های 100-150-200-250-300-400-500-600-700-800- میلیمتر انجام میشود.

از این رو با توجه به عرض نردبانهای کابل ،رابط و ساپورت نردبان‌کابل ساخته میشود

ضخامت ورق ها 0.7 میکرون تا 3  میلی متر می باشد .

نوع پوشش نردبانهای کابل :

-گالوانیزه گرم

-گالوانیزه فابریک

-رنگ کوره ای

خرید نردبان کابل

×

سلام!

برای برقراری ارتباط با پشتیبانی تک سینی کابل، بر روی کادر زیر کلیک کنید.

×