خرید نردبان کابل

نردبان کابل ( لدر کابل ) چیست؟

نردبان کابل یا لدر کابل یکی از تجهیزات پرکاربرد در صنعت برق و در صنایع مختلف به شمار می رود . وسیله ای است که می توان با استفاده از آن سیم و کابل های زیادی را از یک مسیر مشخص و به صورت مرتب شده عبور داد. با استفاده از نردبان کابل می توان کابل ها و سیم ها را مخصوصاً در مسیرهای عمودی به بدنه آن محکم کرد.

البته هم برای عبور از مسیرهای عمودی و هم برای عبور سیم ها و کابل ها از مسیر های افقی استفاده از نردبان‌کابل کاربرد فراوانی دارد. تولید و مونتاژ نردبان‌کابل به عواملی چون حجم کابل ها ، محل مورد استفاده ، عرض و ضخامت و نوع کابل بستگی دارد. بیشترین استفاده از این وسیله در سیستم برق رسانی و کابل کشی مراکز صنعتی ، برج های مسکونی ، تجاری و کارخانجات می باشد.

مخصوصاً اگر مسیری که قرار است کابل کشی شود طولانی باشد نردبان‌کابل گزینه مطمئن و مورد اعتماد برای عبور سیم ها و کابل ها هستند. همچنین هیچ گونه محدودیتی از نظر حجم کابل ها وجود ندارد .

اگر در پروژه ای به کابل هایی با حجم زیاد سر و کار دارید و ایمنی و سرعت اجرای پروژه برای شما مهم است ، توصیه می شود که از نردبان های کابل برای مرتب کردن و کابل کشی استفاده شود.

 مزایای استفاده از نردبان کابل

استفاده از نردبان‌کابل روشی آسان و مرتب برای سازمان دهی سیم ها و کابل های برق می باشد. از قابلیت های خوب این وسیله این است که می توان تک تک کابل ها و یا سیم ها را به تنه نردبان بست . نکته ای که وجود دارد این است که بیشتر برای انتقال کابل ها از نردبان های کابل استفاده شود و سیم های تک رشته را از طریق آن عبور ندهید.

نوع گالوانیزه نردبان های کابلی برای محیط های مرطوب توصیه می شود. اندازه ای که پله ها در یک نردبان‌کابل نسبت به هم قرار دارند از نظر استاندارد 25 سانتی متر است. برای نمونه اگر یک نردبان  داشته باشید که دارای طول سه متر است در این صورت شما ده پله در این نردبان خواهید داشت.

از ویژگی های خوب استفاده از نردبان‌کابل در برق کشی و انتقال سیم های برق این است که به دلیل این فاصله های زیاد بین پله ها جریان هوا به خوبی از بین کابل های برق عبور می کند و بنابراین کابل های برق گرم نمی شوند و این ویژگی می تواند باعث دوام بیشتر سیم ها و کابل هایی که از نردبان‌کابل برای مرتب کردن آن ها و عبور آنها از مسیر های مشخص استفاده شده است باشد.

از دیگر مزیت ها توانایی دید داشتن مناسب آن در مکان هایی است که نصب می شوند این عامل در هنگام بروز مشکلات در کابل ها و سیم ها باعث سریعتر کردن روند اصلاح و تعمیر می شود.

دسترسی راحت به نردبان‌کابل باعث حذف و اضافه کردن کابل ها به نردبان‌کابل را  نیز راحت تر  می کند.

کابل ها در سه  دسته سبک متوسط و سنگین تولید و عرضه می شوند در نتیجه برای انتخاب نردبان‌کابل مناسب باد به وزنی که می تواند نردبان‌کابل تحمل کند ،دقت داشت.

ساپورت نردبان کابل 

ساپورت نردبان کابل یکی از تجهیزات لازم و ضروری جهت نصب و نگهداری نردبان های کابل بوده که این تجهیزات به گونه ای طراحی می شوند تا بتوان از آن ها برای نصب هر گونه نردبان کابل بهره گیری نمود. این گونه تجهیزات قابلیت نصب به صورت دیواری و آویز به سقف را دارا هستند به همین منظور می توان از آن ها برای هر موقعیت و مکانی بهره گیری نمود. ساپورت نردبان کابل باید از ایمنی و استحکام کافی برخوردار باشد به این علت که نقش کلیدی و اساسی را در نصب نردبان های کابل ایفا می کند.

معمولا جنس ساخت این گونه تجهیزات از ورق گالوانیزه انتخاب می شود به این دلیل که علاوه بر استقامت کافی باید در برابر مواردی همچون خوردگی و رطوبت مقاوم باشد.این موضوع باعث شده تا این تجهیزات به عنوان یکی از گزینه های مناسب جهت استفاده در محیط های شرجی و مرطوب به شمار آید. میزان ضخامت ساپورت های نردبان کابل باید بر اساس وزن و مقدار بار موجود انتخاب گردد که این موضوع یکی از دلایل اصلی نحوه قیمت گذاری در این تجهیزات است. امروزه شرکت های زیادی در زمینه طراحی و ساخت ساپورت های مناسب جهت نردبان های کابل فعالیت می کنند که این موضوع به نوعی سبب تنوع گوناگون این محصول در بازار شده است.

لوله فولادی برق

سه راهی نردبان کابل 

سه راهی نردبان کابل یکی دیگر از تجهیزات لازم و ضروری جهت استفاده از نردبان های کابل می باشد که نحوه کار آن مانند یک سه راهی می باشد. کاربرد این گونه تجهیزات زمانی بوده که نیاز باشد تا مسیر سیم کشی به بخش های مختلف تغییر داده شود که این موضوع در بحث کابل کشی به عنوان یکی از موارد مهم به شمار می رود. سه راهی نردبان های کابل معمولا از جنس فولاد گالوانیزه طراحی و ساخته می شوند که این خود یکی از دلایل دوام و پایداری این تجهیزات می باشد. استفاده از روکش گالوانیزه با توجه به خاصیتی که دارد مانع از زنگ زدگی و فرسایش سه راهی در مدت زمان طولانی خواهد شد.

در بحث کابل کشی گاهی اوقات ممکن است شرایطی به وجود آید که نیاز باشد تا کابل ها مسیر های متفاوتی را طی نمایند که در این زمان استفاده از تجهیزاتی نظیر سه راهی برای نردبان های کابل به امری ضروری تبدیل می شود. با استفاده از سه راهی نردبان کابل به راحتی می توان مسیر های کابل های مختلف را از یکدیگر جدا نمود که این موضوع باعث استقبال بی نظیر شرکت ها و واحد های صنعتی از این گونه تجهیزات شده است. در حال حاضر شرکت های مختلفی در زمینه طراحی و ساخت سه راهی های نردبان کابل فعالیت می کنند که این موضوع باعث پدید آمدن تنوع زیاد این محصول در بازار شده است.

نردبان کابل آلومینیومی

لدر کابل یکی از گزینه های مناسب جهت نگهداری سیم ها و کابل های موجود در محیط های صنعتی می باشد که در حال حاضر استفاده از نمونه آلومینیومی آن به علت مزایایی که دارد مورد استقبال بسیاری از شرکت ها و واحد های صنعتی قرار گرفته است.

لدر کابل آلومینیومی یکی از نمونه های موجود در زمینه این گونه وسایل و تجهیزات بوده که از آن به علت وزن سبک و کیفیت خوبی که دارد در بسیاری از محیط های صنعتی بهره گیری می شود.

در طراحی لدر کابل های آلومینیومی معمولا از دو ریل جانبی استفاده می شود که این موضوع باعث شده تا بتوان به سادگی از آن جهت حفاظت و نگهداری از کابل ها بهره گیری نمود. نردبان‌کابل آلومینیومی از ایمنی بسیار بالایی برخوردار هستند که علاوه بر این موضوع بهره گیری از آن می تواند سرعت انجام فرآیند کابل کشی را افزایش دهد.

در زمان نه چندان دور از روش های مختلفی برای نگهداری و محافظت از کابل های موجود در واحد های صنعتی استفاده می گردید که بهره گیری از این روش ها به علت معایب و گاها هزینه های زیادی که داشتند به مرور زمان حذف شده است. امروزه استفاده از تجهیزات نوین و جدیدی همچون لدر کابل جایگزین روش های قدیمی و منسوخ شده اند.

نردبان کابل

نردبان کابل پلاستیکی

نمونه پلاستیکی یکی دیگر از موارد ساخته شده در زمینه نردبان کابل بوده که استفاده از آن به علت جنس خاصی که دارد عموما در موقعیت های گوناگون صورت می گیرد. نردبان کابل پلاستیکی از آن جا که جنس ساخت آن ها کمی متفاوت می باشد گزینه بسیار مناسبی جهت استفاده در محیط های مرطوب بوده و از این رو بسیاری از واحد های صنعتی که در محیط های مرطوب مشغول به انجام فعالیت هستند از نمونه پلاستیکی این تجهیزات جهت حفظ و نگهداری کابل ها استفاده می نمایند.

علاوه بر آن در موارد حساس که وجود برخی تجهیزات فلزی ممکن است منجر به اختلال در فعالیت کلی واحد شود از نمونه پلاستیکی نردبان های کابل بهره گیری می شود. به عنوان نمونه می توان به کابل کشی های بسیار حساس فیبر نوری اشاره نمود. نردبان های کابل ساخته شده از جنس پلاستیکی به علت طراحی ظاهری و وزن بسیار سبکی که دارند به سادگی قابلیت نصب بر روی دیوار را دارند.

همچنین مقاومت عالی در برابر عوامل شیمیایی باعث شده تا از این نردبان کابل به عنوان یکی از نمونه های محبوب یاد شود. بهتر است بدانید که نردبان های کابل پلاستیکی به سادگی قابل بازیافت هستند از این رو می توان این گونه تجهیزات را سازگار با محیط زیست دانست.

نردبان کابل گالوانیزه

یکی دیگر از نردبان کابل های موجود در بازار نمونه گالوانیزه آن است. طراحی نردبان کابل گالوانیزه به گونه ای صورت گرفته که بتوان به سادگی از آن جهت حفاظت از حجم بالایی از کابل های سنگین استفاده نمود.

نردبان کابل گالوانیزه به علت جنس ساخت فوق العاده ای که دارند در برابر مواردی همچون رطوبت و خوردگی بسیار مقاوم هستند. این موضوع باعث شده تا از این گونه نردبان کابل به عنوان گزینه ای ایده آل جهت استفاده طولانی مدت نام برده شود. معمولا در محیط هایی که دمای کابل های موجود بنا به دلایلی بالا می رود و نیاز است تا کابل ها خنک شوند از نردبان های کابل گالوانیزه بهره گیری می شود.

به این علت که این گونه تجهیزات با توجه به جنس ساخت ویژه ای که دارند منجر به افزایش دمای کابل ها نشده و علاوه بر آن می توانند به سادگی شرایط لازم را برای خنک شدن کابل ها فراهم نمایند. به طور کلی نردبان کابل گالوانیزه از آن جا که در ساخت آن ها از ورقه های گالوانیزه کمتری استفاده می شود معمولا از قیمت مطلوبی برخوردار هستند و این موضوع باعث شده تا افراد و واحد های صنعتی به سمت استفاده از این گونه تجهیزات روی آورند.

 خرید نردبان کابل

سینی کابل و نردبان کابل دو ابزاری هستند که در پروژه های عمرانی و ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند. معماران و طراحان معمولا از این ابزارها برای ایجاد یک مسیر مشخص و مرتب برای عبور سیم های فراوان استفاده می کنند. در صورتی که بتوانید یک خرید مطئمن و درست داشته باشید می توانید خود را از مزایای زیر بهره مند کنید:

• کاهش هزینه ها
• صرفه جویی در زمان
• صرفه جویی در فضای اشغالی
• افزایش امنیت کابل های ساختمان
• راحتی مدیریت و نگهداری از سیم ها

اولین و مهمترین نکته که ما را به خرید نردبان کابل ترغیب می کند سهولت مدیریت و نگهداری از سیم ها به کمک آن ها است. در هر جایی از نردبان می توانیم سیمی را به آن وارد و یا از آن خارج کنیم.

به دلیل ساختار مهندسی شده و ایده آل آن ها، جریان هوا به راحتی در بین سیم ها جریان پیدا می کند. همین امر مانع داغ شدن بیش از حد سیم ها می شود. نردبان کابل بخرید تا از سیم ها در برابر اشعه های مخرب UV، یخ زدن و خراب شدگی محافظت می کنیم. فضای کمی که اشغال می کنند هم دلیل دیگری برای محبوبیت روز افزون آن ها است.

فروشگاه تک سینی کابل عرضه کننده انواع نردبان‌کابل و سینی کابل به همراه اتصالات و متعلقات آن با بهترین قیمت و کیفیت می باشد. برای خرید نردبان کابل کافی است با شماره درج شده تماس حاصل فرمایید 02133910646

سیستم نگه دارنده نردبان کابل

علاوه بر اهمیتی که به تحمل بار توسط نردبان‌کابل می دهید در  انتخاب کابل های نگه دارنده اش نیز باید توجه بسیار داشت تا بتواند بار وارد شده را تحمل کند

سیستم نگه دارنده نردبان‌کابل ها علاوه بر داشتن ظاهر مناسب باید از استحکام کافی برخوردار باشند تا با گذشت زمان  به دلیل شرایط جوی و محیطی و اضافه شدن کابل ها و سیم ها باعث تغییر شکل نردبان‌کابل نشوند.

ستون ها و بازو های  نگهدارنده سینی کابل و نردبان‌کابل از جنس  ورق گالوانیزه فابریک یا گرم با ضخامت 2، 2.5 ، 3 میلی متر ساخته می شود.

طراحی، ساخت و محاسبه سیستم های نگه دارنده نردبان‌کابل بر اساس عواملی مانند تعداد کابل،نوع کابل ،شرایط محیطی انجام می پذیرد

ورق های مورد استفاده برای ساخت نردبان‌کابل ها  باید یا به صورت گالوانیزه باشند و یا ورق های فولادی که پس از عملیات برش ، پانچ ، وخمکاری به صورت گرم عمقی گالوانیزه می شوند .

برای خرید نردبان‌ کابل چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

خوب است با یک سری نکات لازم برای خرید نردبان کابل نیز آشنا شوید . برای خرید نردبان‌ کابل مناسب برای کار شما توجه به نکات زیر بسیار مهم و ضروری است .

–      باید در خرید نردبان های کابل مقدار وزنی که می تواند تحمل کنند را مد نظر قرار دهید.

–      بررسی کنید که این وسیله چه نوع کابل و چه تعداد کابل را می تواند پشتیبانی کند.

–      چه میزان وزن را می تواند تحمل کند.

–      آیا راه اندازی آن و سرعت نصب آن بالا است؟

–      بررسی میزان خمیدگی و شعاع کابل و نردبان در هنگام خرید بسیار مهم است.

–      باید ببینید که در مقابل خوردگی و سایش نردبانی که قرار است بخرید مقاومت لازم را دارد یا نه

–      همچنین بررسی کنید که این ابزار دارای قابلیت بسط پذیری باشد.

انواع اتصالات نردبان‌‌کابل

 1. زانوی نردبان 90 درجه       کاربرد : تغییر زاویه 90 درجه
 2. سه راه نردبان‌کابل         کاربرد : تغییر مسیر در دو جهت مختلف
 3. زانوی نردبان 45 درجه       کاربرد : تغییر زاویه 45 درجه
 4. چهارراه نردبان‌کابل           کاربرد : تقاطع مسیر کابل کشی
 5. تبدیل نردبانهای کابل           کاربرد : تغییر عرض مسیر نردبانها
 6. سینی کابل کش                  کاربرد : انتقال حجم زیاد کابل های مخابراتی
 7. درپوش نردبانهای کابل       کاربرد : حفاظت کابل نصب شده روی نردبان

مشخصات نردبان‌ کابل

ساخت نردبان های کابل در عرض های 100-150-200-250-300-400-500-600-700-800- میلیمتر انجام میشود.

از این رو با توجه به عرض نردبانهای کابل ،رابط و ساپورت نردبان‌کابل ساخته میشود

ضخامت ورق ها 0.7 میکرون تا 3  میلی متر می باشد .

 پوشش لدر کابل

-گالوانیزه گرم

-گالوانیزه فابریک

-رنگ کوره ای

انواع نردبان کابل

این دسته از تجهیزات برای اینکه بتوانند وزن و فشار سیم های زیاد را تحمل کنند معمولا از جنس فلز هستند. مدل های مختلفی هم برای خریداران در نظر گرفته شده است که عبارتند از:

• نردبان کابل های آلومینیومی
• نردبان کابل های گالوانیزه
• نردبان کابل های FRP

ویژگی نردبان‌کابل

 1. لدر کابل بدون در پوش، حداکثر جریان هوا را از خود عبور می‌دهد. این ویژگی باعث خروج گرمای تولیدی و خنک شدن کابل‌ها می‌شود. در این شرایط، گرمای تولید شده به هیچ‌ وجه از حداکثر مجاز تجاوز نخواهد کرد و از فرسودگی سریع کابل‌‎ها در اثر گرمای زیاد جلوگیری خواهد شد.
 2. ورود و خروج کابل‌ها از زیر یا روی نردبان کابل امکان‌پذیر است. در محل‌هایی که کابل‌‌ها وارد لوله شده یا از آن خارج می‌شوند
 3. در نردبان کابل رطوبت جمع نمی‌شود.
 4. در مواقعی که با کمبود فضا مواجه می‌شویم استفاده از نردبان‌کابل به دلیل عبور دست از زیر باعث ساده تر شدن نصب می‌گردد.
 5. رایج ترین فاصله بین پله های نردبان 9 اینچ می‌باشد که برای نصب انواع کابل مناسب می‌باشد و از افتادگی نمایان کابل ها جلوگیری میکند.
لیست قیمت نردبان کابل

اقدامات لازم قبل از خرید نردبان کابل ( لدر کابل )

نکاتی که باید به آن‌ها توجه کنید و با رعایت کردن آن‌ها مطمئن باشید خرید شما درست است به شرح زیر است:

1 .  بررسی محیط

بهتر است تا محیطی که قرار است سینی کابل در آن نصب شود را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم. انجام دادن چنین کاری باعث می شود تا فضای اشغالی و همچنین ارتفاع مورد نیاز نردبان کابل مشخص شود.

2 . تشخیص و رفع تمامی مخاطرات ایمنی

باید بررسی کنیم که آیا در محیط امکان رخ دادن آتش سوزی و یا آسیب به سیم ها وجود دارد یا خیر. ورود گرد و غبار، نشتی و وجود هر گونه مخاطره ای که امنیت ساکنین و سیم ها را به خطر می اندازد باید قبل از خرید نردبان کابل رفع شود.

3 . تعیین مسیرهای کابل کشی

پیش از شروع مراحل نصب باید مشخص کنیم که سیم ها دارای چه مبدا و چه مقصدی هستند. اینکار موجب می شود تا نیاز ما برای خرید سه راهی، چهار راهی، زانویی و هر گونه اتصالات اضافه روشن و واضح شود.