نردبان کابل گالوانیزه: مقایسه نردبان کابل گالوانیزه و آلومنیومی

نردبان کابل گالوانیزه 

نردبان کابل یکی از تجهیزات عمرانی است که برای مدیریت سیم ها مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مواد مهم در هنگام استفاده و طراحی سیستم های مدیریت سیم و کابل انتخاب جنس نردبان کابل است. نردبان کابل گالوانیزه یکی از مدل هایی که امتحان خود را برای سالیان سال به خوبی پس داده است. امروزه مدل های آلومینیومی هم خیلی رایج شده اند. البته باید توجه داشت که مدل های آلومینیومی دارای قیمت بالاتری نسبت به نردبان کابل گالوانیزه هستند. علت این امر هم در برتری آلومینیوم در زمینه طراحی، نصب و طول عمر است. در این مقاله با تک سینی کابل همراه باشید تا با یکدیگر به مقایسه نردبان کابل گالوانیزه و مدل های آلومینیومی بپردازیم.

نردبان کابل گالوانیزهنردبان کابل گالوانیزه چیست؟

همانطور که از اسم آن ها پیداست این مدل از سینی های کابل را از ورق های گالوانیزه گرم طراحی و تولید می کنند. دلیل اینکار هم جلوگیری از زنگ زدگی بیرونی و داخلی نردبان است. از آن ها می توان جهت نگهداری و انتقال سیم ها و کابل های برق در ابعاد و اندازه های مختلف استفاده کرد. از مهمترین موارد استفاده آن ها زمانی است که می خواهیم بین سینی کابل های مختلف ارتباط برقرار کنیم. از رایج ترین و مرسوم ترین مدل ها هستند. چرا که این پوشش از نظر قیمتی خیلی عالی و مقرون به صرفه است.

نردبان کابل گالوانیزهطراحی و نصب نردبان کابل گالوانیزه و آلومینیومی

بیشتر مردم فلز آلومینیوم را به خاطر نسبت مقاومت به وزن عالی و فوق العاده آن را می شناسند. به عنوان مثال اگر نردبان کابل گالوانیزه ای که 100 کیلوگرم وزن داشته باشد، همان مدل با همان ابعاد ولی از جنس آلومینیومی تقریبا 50 کیلوگرم وزن خواهد داشت. همین سبکی آلومینیوم موجب شده تا هنگام نصب کار نصاب ها خیلی راحت تر شود. دادن برش بر روی نقاط مختلف هم بر روی فلز آلومینیوم خیلی راحت تر انجام می شود.

نردبان کابل گالوانیزهعملکرد و کارایی

مدل های آلومینیومی از مقاومت خیلی خوبی در برابر خوردگی و فرسایش در محیط های مختلف شیمیایی برخوردار هستند. در سوی دیگر نردبان های کابلی گالوانیزه شده به گونه ای طراحی شده تا روند فرسایش فلز را کند کنند. بنابراین هر نقطه ای از نردبان که پوشش آن از بین رفته و یا نازک شده باشد می تواند خطری جدی برای طول عمر نردبان به حساب آید. از آنجایی که مدل های آلومینیومی دارای ساختاری همگن هستند، طول عمر آن ها به وسیله خراش و تغییرات کم نخواهد شد. وقتی که از سینی های آلومینیومی و سخت افزار ضد زنگ به صورت همزمان استفاده می کنیم می توانیم مطمئن شویم که سیستم مورد نظر ما در اکثر محیط ها و بدون هیچگونه مشکلی تا مدت ها به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

نردبان کابل گالوانیزههزینه کلی

در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه نردبان کابل گالوانیزه، پرسش خود را کامنت کنید؛ کارشناسان تک سینی کابل در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

ویژگی های برتر آلومینیوم مانند مقاومت آن در برابر زنگ زدگی، نسبت توان به حجم بیشتر، راحتی اصلاحات و تغییرات و نصب ساده تر باعث شده تا از نردبان کابل گالوانیزه پیشی بگیرند. با این حال باید توجه داشت که برای داشتن این ویژگی ها باید هزینه ای بیشتر را نیز پرداخت کنید.

منبع: www.cablinginstall.com

نردبان کابل گالوانیزه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.