خرید جعبه تقسیم پلاستیکی | قیمت + فروش + کیفیت مناسب

جعبه تقسیم پلاستیکی چیست و چه کاربردی دارد؟

جعبه تقسیم پلاستیکی چیست ؟

امروزه استفاده از جعبه تقسیم پلاستیکی  و خرید جعبه تقسیم پلاستیکی در صنایع مختلف به صورت چشم گیری افزایش یافته است و در موارد مختلفی می توان استفاده از این جعبه تقسیم ها را مشاهده کرد.

با وجود این که امروزه موارد استفاده از جعبه تقسیم پلاستیکی افزایش یافته است اما با توجه به این که جعبه های تقسیم در ابتدا برای ایجاد انشعاب و مخفی کردن اتصالات در برق کشی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گرفته است همین نام بر روی آن مانده است.

معمولا این جعبه ها از اتصالات الکتریکی در برابر گرد و غبار، رطوبت، حرارت، حمله حیوانات جونده مانند موش و … محافظت می کند.

جعبه تقسیم های پلاستیکی در 5 شکل مربع، مستطیل، گرد، هشت ضلعی و سقفی در بازار موجود می باشد. از جمله ویژگی ها و خصوصیاتی که برای جعبه تقسیم پلاستیکی می توان در نظر گرفت که سبب تمایز این جعبه ها با جعبه های دیگر شده است، می توان به مقاومت مکانیکی بالا، مقاومت شیمیایی بالا، خاصیت ضد ضربه بودن، عایق الکتریکی بالا و عایق حرارتی بالا اشاره کرد.

خرید جعبه تقسیم پلاستیکی

موارد استفاده جعبه تقسیم پلاستیکی چیست

همان طور که گفته شد موارد کاربرد جعبه تقسیم پلاستیکی رنج گسترده ای را در بر می گیرد که در اینجا به برخی از مهم ترین موارد اشاره خواهیم کرد.

1-محل مناسب برای قرار دادن برد و قطعات الکتریکی:

با توجه به این که برد و قطعات الکتریکی از حساسیت بالایی برخوردار می باشند و نمی توان به طور مستقیم آن ها را بر روی سیستم نصب کرد به همین دلیل باید از جعبه تقسیم پلاستیکی برای نصب و افزایش ایمنی استفاده کرد.

2-قابلیت نصب ترمینال ریلی و ریل:

معمولا اتصال مستقیم سیم ها از لحاظ ایمنی توصیه نمی شود. به همین دلیل در چنین مواردی باید از جعبه تقسیم هایی استفاده کرد که که قابلیت نصب ریل بر روی آن وجود داشته باشد که جعبه تقسیم پلاستیکی این ویژگی را دارد.

3- نصب کلید و پریز صنعتی:

جعبه تقسیم پلاستیکی می تواند فضای مناسبی را برای نصب و جاسازی انواع کلید، سوکت و پریز در محیط های صنعتی را به وجود آورد به همین دلیل می توان گفت بهترین گزینه در چنین شرایطی این نوع کلید ها می باشند.

خرید جعبه تقسیم پلاستیکی

انواع جعبه تقسیم پلاستیکی

البته باید گفت  توجه به انواع  این جعبه ها در خرید جعبه تقسیم پلاستیکی می تواند موثر باشد. این نوع جعبه های تقسیم در اندازه و سایز های مختلفی به بازار عرضه می شوند.

سایز در نظر گرفته شده برای این نوع جعبه های تقسیم شامل 8*8، 10*10، 15*10، 20*15، 24*17 و 30*20 می باشد که هر یک در موارد مخصوص به خود مورد استفاده قرار می گیرند.

در این دسته بندی ها سایز لوله های ورودی می تواند یکی از عوامل مهم باشد. معمولا در جعبه تقسیم پلاستیکی سایز لوله های ورودی بر اساس دو استاندارد DIN و BS تعیین می شود. در استاندارد DIN رنج سایز جعبه های تقسیم پلاستیکی بین PG11 تا PG48 متغیر می باشد و این مقدار در استاندارد BS بین مقادیر M20 تا M50 متغیر می باشد.

جعبه تقسیم پلاستیکی

گروه صنعتی تک سینی کابل تولید کننده انواع سینی کابل ،نردبان کابل ، لوله فلکسیبل، لوله فولادی ، انواع جعبه تقسیم و جعبه تقسیم پلاستیکی و پریز کف‌خواب با بهترین قیمت و کیفیت می باشد.

انتخاب گروه صنعتی تک سینی کابل بهترین گزینه شما برای خرید جعبه تقسیم پلاستیکی در انواع مختلف می باشد. شماره های درج شده تماس بگیرید تا کارشناسان تک سینی کابل بتوانند شما را راهنمایی کنند.

اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

سلام!

برای برقراری ارتباط با پشتیبانی تک سینی کابل، بر روی کادر زیر کلیک کنید.

×