بوشن چیست ؟

خرید بوشن : بوشن در اتصالات قطعه استوانه ای می باشد که به طور رایج جنس آن از دو نوع فلز گالوانیزه و برنج و پلاستیک (پی وی سی)  می باشد.

بوشن حلقه ای واصل بین دو لوله برای اتصال لوله ها به یکدیگر می باشد. بوشن ها به دو شکل پیچی (دنده ای) و جوشی تولید می شوند که هر یک کاربرد جدا گانه ای دارند.

به طور مثال بوشن پیچی یا دنده ای برای کاربرد هایی مانند لوله کشی آب سرد و گرم استفاده می شود.

بوشن قطعه ای  با ظاهر ساده است که کاربرد های بسیار زیادی دارد. وظیفه ی اصلی بوشن اتصال دو لوله به یکدیگر در مسیر های لوله کشی است.  به طور معمول اتصال لوله ها در مسیر های لوله کشی معمولا با جوشکاری انجام می شود، اما چنانچه لوله ای در مسیر دچار مشکل شود، چنانچه با جوشکاری به یکدیگر اتصال پیدا کرده باشند، تعویض لوله به سختی انجام می شود. اما در صورت استفاده از بوشن در مسیر می توان لوله ی آسیب دیده را به راحتی تعویض نمود.

گروه صنعتی تک سینی کابل تولید کننده انواع سینی کابل ،نردبان کابل ، لوله فلکسیبل، لوله فولادی برق ( جعبه تقسیم چدنی ) و پریز کف‌خواب با بهترین قیمت و کیفیت می باشد.

انتخاب گروه صنعتی تک سینی کابل بهترین گزینه شما برای خرید جعبه تقسیم چدنی در انواع مختلف می باشد. شماره های درج شده تماس بگیرید تا کارشناسان تک سینی کابل بتوانند شما را راهنمایی کنند.

بوشن

 ساختار ظاهری بوشن

بوشن در دو طرف و از داخل رزوه شده است و از طریق این رزوه ها است که بر روی لوله ها متصل می شوند.

رزوه ها باعث آب بندی و اتصال کامل لوله ها به یکدیگر می شود و این یکی از دلایل پر مصرف بودن این گونه از اتصالات است.

سهولت در اتصال و کار با این گونه اتصالات از دیگر دلایل پر مصرف بودن آنها می باشد. این گونه قطعات جایگزین مناسبی به جای جوشکاری می باشد زیرا لوله هایی که پس از جوشکاری دچار مشکل شوند به سختی تعمیر می شوند اما به وسیله این قطعه این کار برای لوله ها راحت تر انجام می شود.

بوشن ها دارای شکل استوانه ای شکل هستند که از هر دو طرف و از قسمت داخلی دارای رزوه هستند. رزوه کاری بوشن ها بر اساس گام دنده های روی لوله انجام می شود و باید گام دنده های روی لوله و گام دنده های بوشن بر هم منطبق باشد.

بعد از اتصال لوله ها به یکدیگر، باید آب بندی لوله ها به خوبی انجام شود که بوشن ها به آب بندی و اتصال لوله ها به صورت دقیق و درست به یکدیگر کمک می کند.

در هنگام استفاده از بوشن ها حتما باید رزوه کاری به درستی مورد توجه قرار بگیرد و در صورتی که نکات رزوه کاری درست عمل نشود ممکن است لوله ها از یکدیگر جدا شوند و یا سیالات موجود در لوله به بیرون از فضای لوله نفوذ پیدا کنند که این امر ممکن است مشکلات مالی و جانی به همراه داشته باشد.

انواع بوشن

 1. بوشن روپیچ توپیچ
 2. بوشن تبدیل
 3. بوشن pvc
 4. بوشن ساده
خرید لوله فولادی برق

انواع بوشن پی وی سی PVC

 • بوشن یکسر دنده (بوشن و مهره )
 • بوشن دو سر کوپل تخت
 • بوشن فولادی
 • بوشن جوشی

مزایای بوشن پی وی سی pvc

 • هزینه مناسب آن نسبت به سایر بوشن های دیگر
 • مقاوم بودن در برابر زنگ زدگی. بوشن های pvc نسبت به بوش های گالوانیزه دارای مقاومت بیشتری در برابر زنگ زدگی می باشند.
 • جلوگیری از ایجاد خراشیدگی بر روی سیم ها
 • سهولت د ر اتصال و کار با آنها نسبت به بوشن های گالوانیزه

انواع بوشن  جوشی

 • بوشن جوشی مانیسمان
 • بوشن جوشی فشار قوی
 • بوشن جوشی استیل
 • بوشن جوشی فولادی
 • بوشن جوشی درزدار

بوشن گالوانیزه

بوشن گالوانیزه به صورت دنده ای و به صورت سفید و سیاه تولید و در صنابع  مختلفی مانند آب ، گاز ، بخار ، هوا و … مورد استفاده قرار می گیرد. از این بوشن برای اتصال آسان مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع بوشن گالوانیزه

 1. بوشن گالوانیزه سفید
 2. بوشن گالوانیزه سیاه
 3. بوشن گالوانیزه سرد
 4. بوشن گالوانیزه گرم
خرید بوشن

مزایای بوشن چیست ؟

بوشن دارای جنس فلزی و پلاستیکی است. جنس فلزی آن از نوع گالوانیزه و برنج است و نوع پلاستیکی آن از نوی پی وی سی است که به طور کلی بوشن ها استفاده های زیادی در صنعت دارند.

در ادامه به بررسی نکات مثبت استفاده از بوشن می پردازیم و بیان می کنیم که مزایای بوشن چیست :

 • پیش از استفاده از بوشن، از جوشکاری برای اتصال لوله ها به یکدیگر استفاده می شده است. اما بوشن ها نسبت به جوشکاری، کاربردی سریع و آسان دارند و به راحتی مورد استفاده قرار می گیرند.
 • چنانچه بوشن ها دچار خرابی و آسیب دیدگی شوند، به راحتی تعمیر یا تعویض می شوند.
 • استفاده از بوشن ها در امور ساختمانی باعث راحتی کار شده است.
 • در اتصالات لوله ها چنانچه بخشی از لوله دچار درز یا شکستگی شوند، در صورت استفاده از بوشن به راحتی تعویض یا تعمیر خواهد شد.

بررسی انواع بوشن از نظر کاربرد و نحوه ی اتصال

قبل از خرید بوشن، بهتر است با انواع بوشن ها، کاربرد و نحوه ی اتصال آن ها به یکدیگر آشنا شوید تا بتوانید به راحتی بوشن متناسب با نیازهای خود را انتخاب و خریداری نمایید.

 

 • بوشن پیچی یا دنده ای سفید
 • بوشن جوشی

اتصال  بوشن جوشی

نحوه ی اتصال بوشن جوشی به کمک جوش است.از بوشن های جوشی در مورد انتقال سیالاتی همچون آب، گاز و بخار استفاده می شود. در این نوع سیالات، نحوه ی اتصالات باید کاملا مطمئن بوده و امکان نشتی در این موارد تقریبا غیر ممکن است.

اتصال  بوشن  گالوانیزه ( پیچی یا دنده ای سفید )

از بوشن های گالوانیزه برای لوله کشی لوله های آب سرد و گرم و برگشت مصرفی  استفاده می شود.  در لوله کشی ها چنانچه  از بوشن های غیر گالوانیزه استفاده شود، بوشن ها دچار خوردگی و پوسیدگی می شود نیاز به تعمیر و تعویض پیدا می کند. بوشن های گالوانیزه معمولا در مواردی همچون انتقال گاز و آب و بخار و هوا و .. استفاده می شود و دارای انواع مختلف سفید، سیاه ، سرد و گرم هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *